Apartament Sława

Apartament położony jest w miejscowości Radzyń , w środku lasu tuż przy linii brzegowej jeziora sławskiego. Po drugiej stronie jeziora mieści się urocze miasteczko Sława oferujące szeroki wahlarz atrakcji turystycznych i bardzo dobrze rozwinięte zaplecze gastronomiczne.

Jezioro Sławskie ma długość 9 200 m, szerokość efektywna - 1 510 m, długość linii brzegowej misy jeziora 24 650 m. Na jeziorze występują wyspy o łącznej powierzchni 10,6 ha. Pojezierze Sławskie zostało uznane za ostoje ptaków o randze europejskiej przez Międzynarodową Organizację Ornitologiczną. Pomieszkują tu takie ptaki jak: gęgawa, kormoran, łabędź niemy, zimorodek, często można usłyszeć klangor żurawia.

Wody Jeziora Sławskiego obfitują w takie gatunki ryb jak : płoć, leszcz, okoń, karp, węgorz, szczupak, karp, sandacz ,lin.

Pojezierze Sławskie charakteryzuje się łagodnym klimatem. Położone na zachodzie kraju, poddane jest wpływom wilgotnych mas powietrza znad Atlantyku, co sprawia, iż klimat ma cechy oceaniczne - łagodne i krótkie zimy, lato trwa tu około 100 dni. To wszystko sprawia ,że w okolicy jest wiele winnic do których warto wybrać się na wycieczkę i degustację.

Wokoło jeziora roztaczają się piękne lasy , głownie sosnowe. Są one szczególnie bogate w grzyby i jagody, mieszka tu równiez bardzo duża ilość zwierzyny łownej którą można obserwować prosto z okien apartamentu ponieważ normą jest że odwiedzają nas sarny i lisy, 100 m od budynku zamieszkały też bobry.

- lokalizacja naszego apartamentu sprzyja wycieczkom rowerowym. Wokół jeziora mamy piękne trasy rowerowe po terenach objętych programem NATURA 2000.

- 200 m od Leśnego Zacisza mieści się Ośrodek Rehabilitacji, który oferuje szeroki wachlarz zabiegów m.in.:  masaże, krioterapię, hydroterapię i wiele innych http://www.wiktoria-krol.pl/.

- 350 m od Leśnego Zacisza mamy do dyspozycji czystą plażę i pomosty na których codziennie pełnią dyżur ratownicy WOPR, wypożyczalnię sprzętu pływającego (łodzie, kajaki, rowery wodne) oraz bazę gastronomiczną i rozrywkową (w weekendy koncerty muzyczne).